סלט פירות – יושבים במעגל, כל משתתף מוגדר תפוח בננה או אגס, כשהמדריך אומר בכל פעם פרי אחר והמשתתפים המוגדרים בשם זה מתחלפים במקומות, כשהמדריך אומר סלט פירות כולם מתחלפים, ניתן להוציא כיסא ומי שנותר אומר שם של פרי .

דג גדול/דג קטן עומדים במעגל ומישהו מתחיל ואומר דג גדול ומחזיק את הידיים עם מרווח גדול. הבא אחריו אומר דג גדול וגם עושה זאת וכך הלאה. אם מישהו אומר דג קטן הכיוון של המעגל משתנה.

גוף מוביל – השחקנים מסתובבים בחדר. כשהמנחה קורא אבר גוף אז אבר זה צריך להוביל אותם. אפשר לעשות אחרי כמה זמן גם איברים פנימיים .

היכרות- להסתדר לפי קריטריון(צבע אהוב, מספר אחים..), שם+ חפץ (כל אחד אומר שם+ חפץ או תואר אהוב ועושה תנועה תואמת שבחר ואת שמו של המשתתף שהיה לפניו עם החפץ והתנועה שהוא בחר) .

ספירה עד עשר – מבלי להיכנס לדברי השני ובלי תכנון, לאחרון שאמר מספר אסור להגיד את המספר הבא.

ללכת בתוך – נותנים לשחקנים להסתובב בחדר, ולדמיין שכל פעם הם עוברים דרך חומר אחר – דבש, מסטיק, מים, ערפל, שמן, מלט ג'לי, חלב.

מינגל-מספרים – כשהמדריך אומר מינגל מיגגל…- כולם מסתובבים בחדר, כשהוא אומר מספר- מתחלקים לקבוצות המונות את מס' המשתתפים לפי המס' שנאמר.

זוגות מלכותיים – מישהו עומד על כסא. האחרים מסתובבים. כשהשחקן על הכסא קורא "נסיכה ונסיך", "מלכה ואביר" או "סוס ופרש", השחקנים מתחלקים לזוגות ותופסים פוזיציה בתור מה שנקרא. אם נקרא נסיך ונסיכה, שחקן אחד משחק נסיך והשניה נסיכה אותה הוא צריך לסחוב בזרועותיו. אם נקרא מלכה ואביר, האביר כורע ברך, והמלכה יושבת לו על הברך. אם נקרא סוס ופרש, הסוס עושה שק קמח לפרש. המטרה היא להתחלק לזוגות במיקום הנכון כמה שיותר מהר

מסיבת ממתקים – יושבים במעגל, כל משתתף מוגדר בשם של ממתק למשל שוקולד, ביסלי וסוכרייה. כשהמדריך אומר בכל פעם שם של ממתק אחר והמשתתפים המוגדרים בשם זה מתחלפים במקומות וכשהוא אומר מסיבת ממתקים ,כולם מתחלפים תוך כדי סיבוב. ניתן להוציא כיסא ומי שנותר אומר שם של ממתק.

היפנוזה קולומביאנית – שחקן אחד עם יד פתוחה אצבעות כלפי מעלה במרחק 5-10 ס"מ מהפנים של השני. שחקן זה מתחיל לנוע בחדר. השני חייב לעקוב אחריו ולשמור על מרחק ומיקום זהה של הפנים שלו והיד של השני.

מספר על הגב – בכל זוג,אחד מבני הזוג אחד עוצם עיניו והשני כותב לו על הגב מספר שהמדריך מסמן. בהשמע מחיאת כף כל מי שעצם עיניו אומר בכל את המספר.

מה אתה עושה? שחקן עושה פעולה כלשהי, למשל מנסר עץ, אז שחקן אחר שואל אותו מה אתה עושה? הוא עונה משהו לא קשור לפעולה שלו, והשחקן האחר צריך לבצע את זה. אז שחקן אחר שואל אותו מה אתה עושה? וכו'.

ידיים רגליים גב –מתחלקים לזוגות, כשהמדריך קורא בשם של איבר, כל זוג צריך לבחור דרך להצמיד את אותו איבר זה לזה.אפשר לקרא גם בשני איברים ביחד.

בית ארנב סערה – המדריך מכנה כל שחקן "בית" או "ארנב", כל שני שחקנים שהם בית מרימים ידיים למעלה ויוצרים בית לארנב. כשהמדריך אומר "בית" כל השחקנים שהם בית מתחלפים, כשהמדריך אומר "ארנב" כל השחקנים שהם ארנב מתחלפים, כשהמדריך אומר סערה כלם מתחלפים.

עצירה קבוצתית – הילדים מסתובבים בחדר. כשילד אחד עוצר גם האחרים חייבים לעצור. כשכולם עצרו הם יכולים להמשיך להסתובב בחדר.

טלפון שבור – כל משתתף לוחש בתורו למשתתף הבא אחריו בתור מילה שלחש לו המשתתף הקודם בתור. השגיאה המצטברת מסתכמת לעתים קרובות בכך שהקשר בין הביטוי הסופי לביטוי ההתחלתי קלוש ביותר.

סמוראים – עומדים במעגל, אחד המשתתפים מרים ידיים ואומר "או" ומיד מפנה את הידיים לכוון משהו אחר, שהוא יהיה הבא בתור, ואומר "אה", ובאותו הזמן המשתתפים משני צדדיו מפנים אליו את הידיים ואומרים "אי".

פלונטר – עומדים במעגל כל אחד נותן ידיים באופן אקראי לשני משתתפים אחרים, נוצר פלונטר, על המשתתפים לצור מעגל מבלי לעזוב את הידיים.

פלונטר – עומדים במעגל כל אחד נותן ידיים באופן אקראי לשני משתתפים אחרים, נוצר פלונטר, על המשתתפים לצור מעגל מבלי לעזוב את הידיים.

הליכה על כיסאות – הליכה על כיסאות במעגל תוך הוצאת כיסאות בהדרגתיות, מי שנופל –נפסל.

לרוע המזל/למרבה המזל – עומדים בשתי שורות וכל שחקן בתורו מתחיל את הסיפור במילה: "לרוע המזל" או במילה "למרבה המזל .

כדור צהוב כדור כחול כדור אדום – מתמסרים בכדור דמיוני, כל מי שמגיע אליו הכדור אומר "כדור צהוב", בהדרגה מוסיפים גם כדור כחול וכדור אדום.

חומה במעגל – יושבים במעגל כל משתתף יושב במאונך לכיסא ומניח את הראש על מי שמאחוריו. המדריך מוציא מתחת למשתתפים את הכיסאות אחד אחד והם צריכים להישאר באותה צורה מבלי לפול

לזהות מה השתנה – שחקנים בזוגות. שחקן אחד בפוזה. השני זוכר את הפוזה ועוצם עיניים. השחקן משנה 3 דברים בפוזה שלו. השני פותח עיניים ומזהה מה השתנה.

נקישה על הגב וזיהוי דמות – כולם מורידים את הראש המדריך דופק לכל אחד על הגב-פעם אחת=מלכה, פעמיים=משרת, שלוש פעמים=אביר. המדריך אומר " בוקר טוב ממלכה" וכולם מרימים את הראש. עלהמשתתפים להתחלק לקבוצות כמה שיותר מהר ולזהות זה אתזה על ידי תנועה המותאמת לכל דמות.

החלפת מקומות על פי הדמויות – לאחר מכן מתיישבים ומתחלפים במקומות שמות הדמויות כמו ב "סלט פירות".

חזרה לעמוד חומרי הדרכה ומידע.