היום אני רוצה להציג נושא שאם אנחנו לא מטפלים בו נכון הוא יכול לתקוע ולחבל לנו, איך אנחנו גורמים לצוות שלנו להיות עם המוטיבציה הנכונה והמצב רוח הנכון להתקדמות ,להיות יצירתיים ועם אנרגיות חיוביות כל יום?

אחד הדברים שאנחנו נתקלים בהם כשאנחנו מנהלים צוות שלא תמיד הם מתעוררים בבוקר על הצד הנכון הרבה פעמים הם מגיעים לא בדיוק עם האנרגיה החיובית ביותר וזה משפיע כל הסביבה הם לא משיגים את המטרות שלהם ושלנו ואז לא רק שהם לא מקדמים ומתקדמים הם משפיעים על שאר הצוות והאווירה וזה יכול לתקוע דברים שאנחנו יודעים שיכולים להתקדם .

אז מה אפשר לעשות כדי שזה לא יקרה?

אחד הדברים הכי משפיעים זה להכניס שינוי ריענון לדוגמא אחת העובדות שלי באה יום אחד עם מצב רוח לא כל כך טוב והיא לא הייתה באנרגיה הנכונה והיא הייתה אחראית על פרוייקט חשוב ולא רציתי שהוא יתקע אז מה שעשיתי , אמרתי לה בואי תארזי הכול , אנחנו הולכות לעבוד בבית קפה הקרוב, ופתחנו משרד בבית קפה זה באופן אוטומטי שינה את המצב רוח והכניס לה מוטיבציה והיא באותו יום הייתה מאד אפקטיבית וקידמה המון דברים.

יש עוד המון דרכים לעשות שינוי זה יכול להיות שינוי חיצוני של מקום העבודה, פעילות שוברת שגרה או כל דבר אחר שירענן ויעלה את המוטיבציה .שמרגישים שמשהו לא זז או אין מספיק אנרגיות ומוטיבציה כדאי לשבור שגרה.

לדוגמא נתקלתי במנהל שהרגיש שהצוות שלו לא מתפקד כמו שצריך במקום לכעוס עליהם הוא החליט לקחת את כולם ליומיים בית מלון ושם ביומיים של חשיבה משותפת במה אפשר ואיך אפשר לקדם את העניינים . כולם הסתכלו עליו בעניים נדהמות במקום להעניש אותם על זה שהם לא מתקדמים כמו שצריך אתה בעצם מצ'פר אותם על זה? אבל מה שקרה לאותו צוות היה מדהים במקום שהם יקבלו נזיפה וייתבאסו הם קיבלו זריקת מוטיבציה ואנרגיה.

אז זה יכול להיות שינוי הכי קטן כמו להכניס שינוי ברמה של עיצוב, זה יכול להיות שינוי אווירה, זה יכול להיות ישיבת צוות מעניינת או כל פעילות שוברת שגרה. כל דבר שיכניס שינוי וחדשנות לצוות שלכם .

חזרה לעמוד חומרי הדרכה ומידע.